View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 22 feb 2009, 12:28:14
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Nu cred ca tine de micsorarea cantitatii usturoiul, in orice cantitate imi este daunator si imi place. cateodata am asa o pofta. are nevoie organismul. lasa ca vineri m-am scapat si mi-am facut poftele.

apropo, ai zis ca nu ai simtit deloc ca a fost dieta, vezi ca se poate minca foarte bun si nici sa nu fie daunator.
obligatoriu tre sa strangem retete pe aici din astea mai dietetice, sunt sigura ca la un moment dat va fi un lucru normal sa gatesti cutare sau cutare fel de mincare, pt ca vei sti ca este sanatos si nici nu ingrasa. si vom uita de mincarurile pe care eram obisnuite sa le gatim pina cum si care ne ingrasau.
Sa stii ca a fost foarte buna mancare ieri - gatisem ciorba de porc si salata orientala pentru restul lumii dar toata lumea s-a dat si la pestele meu

Pe masura ce mai gatim ar trebui sa le adugam la retete - ca adevarul e ca se poate manca foarte sanatos si totusi delicios.

Pe saptamana viitoare mi-am luat mult peste si ficatei de pui - o sa mai vin sa va anunt cum le-am gatit
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat