View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 13:51:18
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de ana303maria Vezi mesajul
Buna Slabuta!!!!

Iti multumesc mult ca ai venit si in casuta mea!

Dieta e ok, mi se potriveste, ma simt f bine si cu alergatul, ceea ce nu ma asteptam. Acum abia astept sa treaca timpul (we) si sa merg si sa alerg iar.

Ma enerveaza si descurajeaza ca in primele 2-3 zile am slabit pana la 76.3 si de atunci stagnez. Nu se mai misca deloc in jos!

Acum, uitandu-ma la calendar, imi dau seama ca temp bazala (pe care o masor in fiecare dim, inainte sa ma dau jos) este in crestere, ceea ce inseamna ca as fi gravi. Daca se mentine si in urmatoarele zile este clar, daca scade, inseamna clar ca nu! In mod normal, maine ar fi treb sa vina cm, deci temp trebuia sa scada de acum cateva zile. Vedem dc e dereglare sau bb (cm clar nu vine maine).

Acest lucru ma face sa ma indoiesc dc voi continua cu aceasta dieta. Daca se adevereste ca e bb atunci renunt la Dukan, dar voi continua sa mananc putin si sanatos. Daca nu vor fi probleme ca la sarcina trecuta, voi continua si cu sportul.
Buna Anamaria

Stagnarea poate avea mai multe motive, unul dintre ele este si tranzitul.

Cam toate dietele low-carb fac aceasta problema.

Ce veste minunata! Daca esti insarcinata, asa cum ai spus si tu, trebuie sa schimbi putin dieta.

ps: Inca nu ti-ai facut testul?

Sa ai o zi munata.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii