View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 23 ian 2010, 22:14:25
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de An-k Vezi mesajul
Buna
E primul mesaj pe care il scriu pe acest forum. M-a incantat ca am gasit un club ww, dar activitatea e cam slabuta.

Eu am multe kg, si am inceput ww de nenumarate ori, din lipsa de ambitie renuntam pentru ca se slabeste lent, incercam o dieta mai drastica de genul low carb, dar fiind mai dificil renuntam. Sper ca de data asta sa reusesc. De duminica trecuta 17.01 sunt pe baricade.

De ce aleg ww? pentru ca principiul e al caloriilor, dar in loc sa calculez 211 + 127 calculez 4+2 - e mai simplu. Plus ca eu tin varianta Flex Points, si nu cantaresc toate alimentele, iar fructele si legumele nu le cantaresc, daca nu sar calul nu le mai calculez.

Azi dimineata aveam cu 2,1 kg mai putin decat acum o saptamana;
Buna An-k si bine ai venit printre noi

Nu sunt familiarizate multe slabute cu aceasta dieta Dar cine stie.. Cu tine si Autumnleaf, care si ea tine WW, veti gasi mai multe doritoare

Iti doresc ca de aceasta data sa duci lupta pana la capat si sa reusesti sa ajungi o slabuta asa cum iti doresti

2,1 kg in doar o saptamana este un rezultat frumos, felicitari.
Mult succes in continuare.

Daca iti va fi de ajutor, poti studia baza noastra de date cu puncte WW pentru peste 4000 de alimente, chiar si din comert.

http://weight-watchers.slabute.ro/
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat