View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 12 feb 2010, 19:41:41
carmen68's Avatar
carmen68 carmen68 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 55
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 165
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Pastile de slabit

Aida,o buna prietena ,farmacista, mi-a spus ca in momentul in care iei acest medicament,Alli,nu-ti mai poti controla "scaunele"...ceea ce e destul de grav in momentul in care nu esti acasa.Eu stiu,si repet, o singura data am incercat pe pielea mea,in disperare de cauza si mai mult vazand rezultatele pozitive la o nepoata,tentatia de a lua pastile e mare...dar pe de alta parte vin si spun...daca ar exista asemenea pastile minunate si fara efecte secundare,nu ar mai exista nici o vedeta duduna...si numai la noi in Romania sunt destule vedete care ar apela la asa ceva,daca ele ar fi benefice pentru organism.Sunt sigura ca pentru cele 10 kilograme pierdute,nu ti-a fost deloc usor...dar orice efort ti-a fost rasplatit ,si sunt sigura ca vei avea ocazia sa scapi de mult mai multe kilograme dar in stitul de viata pe care incerci sa ti-l faci acum
carmen68, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1488 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat