View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 11:26:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Buna fetelor

am sa ma alatur si eu voua cu vointa si incredere.

Povestea mea....

Am nascut acum 3 luni (24 feb) insa am avut o sarcina cu probleme in ultimele 2-3 luni asa ca am mancat mult si am stat la pat… De la 58-60kg la 170m inainte de sarcina am ajuns 96kg. Am alaptat timp de 2 luni am ajuns la 81kg. Am inceput acu 2 sapt dieta de 1000-1200cal/zi si green tea (o cana de ceai verde in fiecare seara) avand 80kg. Acum am ajuns la 74kg dar am senzatia ca stagnez de 2 zile....DAR NU MA LAS !!!
Asa cand scriu realizarea in pierderea kg suna wow…dar real nu e cine stie ce realizare avand in vedere ca am avut o sarcina deci kg ar trebui sa cada mai repede….
Din pacate kg s-au pus cel mai mult pe coapse, aripioare si solduri… iar la fitness inca nu ma pot duce ca nu am cu cine lasa copilul....(doar de la 6 luni il accepta la daycare).
Mi-am propus sa urmez dieta de proteine, fibre, carbohidrati si fructe alaturi de green tea sa vedem daca da rezultate mai bune.

Ca sa ma incurajez singura mi-am stabilit cateva teluri

Acum (iunie) am 74kg (daca pot reedita mai tarziu msg am sa va dau si masurile)

Pana la sfarsitul lui august trebuie sa ajung la 68kg

Pana la sfarsitul lui octombrie trebuie sa ajung la 64kg

Pana la sfarsitul lui februarie trebuie sa ajung la 58kg!

Si apoi sa ma mentin !!

Daca nu reusesc sa dau jos kg am sa fac liposuction....... deci........ ca sa nu platesc 5000$ (minim) tre sa slabesc !!!!

PS: nu imi place apa deloc! nu pot bea apa plata simpla… deci in ziua cu apa am sa o tin pe ceaiuri.
Am sa va tin la curent.
Buna Ianna si bine ai venit in familia noastra.

Iti doresc sa ai un copilas sanatos, sa iti creasca mare si frumos si sa te bucuri de el in fiecare zi.

Acuma, eu nu ma pricep la faza de dupa nastere, dar din ce mai stiu, nu dureaza cam 9 luni alaptarea? Si mai stiu ca in aceasta perioada trebuie sa papi bine, ca sa ai lapte Daca gresesc, uita fraza asta.

Eu pentru situatia ta, as opta pentru o dieta de vreo 1400 kcal, oricum vei slabi, pur si simplu daca scazi tocmai la 1200 kcal, nu stiu ce vei face la 60 de kg. Eu de exemplu, la greutatea mea nu pot manca mai mult de 1100 kcal ca deja intru la mentinere. Din prostie, am scazut prea mult numarul de calorii cand m-am apucat de diete si acum eu nu slabesc decat daca mananc in jur de 1000 kcal pe zi sau mai putin.

Imi place totusi un lucru si este de laudat, ti-ai stabilit niste teluri foarte realiste, este foarte bine, pentru ca orice lucru care se intampla peste noapte, tot peste noapte se intoarce. intelegi ce vreau sa zic..

Nu iti trebuie la greutatea asta liposuctie. Stiu ca in SUA s-a creat trend-ul femeilor slabe si chirurgii plasticieni au devenit milionari peste noapte din aceasta cauza, dar nu trebuie sa cazi in reclama lor.

NU ai o greutate foarte mare, asa ca daca te tii de regim si mult sport vei reusi intr-un mod sanatos sa scapi de kg in plus.

Eu iti doresc mult succes in atingerea telului.

PS: Daca te ajuta, poti folosi calculatorul nostru de calorii, acolo iti poti salva si meniul si poti vedea cate calorii consumi cand faci sport.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii