View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 21 feb 2014, 13:30:32
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9

Citat:
Anterior postat de serendipity9 Vezi mesajul
M-am gandit sa incerc sa scriu in fiecare zi un motiv pentru care vreau sa ajung la greutatea dorita. Motivul de azi:
Motivul 1: sa pot purta pantaloni scurti si sa arat bine in ei.

Pana acum am mancat:
Md: un iaurt danone oikos cu caise (2,2% grasime)
Pranz: 2 polonice jumate de mancare de fasole verde, 3 felii branza slaba de vaci si un colt de paine de secara cu seminte
La gustarea de dinainte de meditatie (pe la 4) un pahar de suc de grepfruit facut de mine
Iar la cina, cred ca o sa mananc 2 cotoiase pe gratar(fara piele) si salata de varza.
Si vin si eu cu critica. In primul rand, micul dejun e prea sarac, incearca sa mananci mai consistent si nu iti va mai fi la fel de foame pe parcursul zilei. Daca vrei iaurt cu fructe iti poti face in casa din iaurt + fructe + o lingurita de miere/sirop de agave/putina stevie. Sau poti pune o lingurita de fulceata sau de gem, preferabil facut in casa. Iar la gustarea de la 4 mananca tot grapefruitul, nu il face suc. Daca ii bei doar sucul ii cresti indicele glicemic degeaba. Daca mananci si fructul te vei simit mai plina, in primul rand pentru ca ai mancat, in al 2-lea rand pentu ca se digera mai greu, de la fibrele alimentare.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
serendipity9 (21 feb 2014)