View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 13 mar 2017, 13:15:55
Axenya's Avatar
Axenya Axenya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Buna Mika!
Multumesc pentru incurajari!
La nutritionist am mai fost in trecut si nu m-am simtit foarte bine cu regimul, ajunsesem sa sufar de diaree acuta si balonari de luam carbune activ si imodium zilnic. Da, slabisem frumusel, dar dupa zile in sir de diaree nici nu avea cum altfel, evident..am renuntat la regim.
Eu am inceput sa ma ingras din momentul in care nu am mai facut sport de performanta si am plecat din tara pentru 4 ani, intr-o tara care se afla in top in ceea ce priveste obezitatea. O tara draga mie in ceea ce priveste shoppingul la haine, stiu ca imi gasesc marimea mea fara probleme...Defapt, abia astept luna iunie sa imi iau concediul si sa merg la cumparaturi
Am facut multi ani sport de performanta, probabil de accea sunt si dezamagita de sala la care m-am inscris. Dupa aprox 16 ani de antrenamente zilnice de 3 ore, stiu cam cum ar trebui sa arate un atrenament, sau cel putin asa ar fi cazul, sa fi invatat ceva in toti acei ani de sport de performanta..
Sunt genul de persoana care adora sa mearga pe jos, cel putin 3 zile pe saptamana merg pe jos, spre serviciu, aprox. 2 ore dus - intors, merg de placere, de luni de zile fac asta, inclusiv pe zapana mergeam si nu am racit deloc( sunt genul care imi place iarna/ munte si nu mare).. insa mie imi trebuie mai mult de atat, cum spuneai si tu Mika, cardio, greutati, stretch, etc.. Dupa spusele unui prof de la univ cuza, corpul meu si muschiul meu are o anumita " memorie" si nu se multumeste doar cu mersul pe jos dupa ani de zile de antrenamente intense....
In trecut am mers la Let's Move si am fost multumita, planuisc sa merg din aprilie la ei. Insa voi merge doar o sedinta pentru inceput sa vad daca s'a schimbat ceva , iar daca totul e ok voi face abonament nelimitat pe o luna, imi iau masuri de precautie..
P.s: ador ideea de colectiv, de sala, de echipa...pentru mine sportul trebuie sa fie o distractie, asa cum am perceput antrenamentele in cei 16 ani....ca pe o distractie..

Ultima dată editat de Axenya; 13 mar 2017 at 13:29:05.
Acest membru apreciaza mesajul lui Axenya:
adinico (14 mar 2017)