View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 13:27:17
vera37's Avatar
vera37 vera37 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: amirah...jurnal 2011 ..vreau sa slabesc 50 kg

BUN GASIT IN CASUTA TA AMIRAH SI CRACIUN FERICIT!
Hai sa-ti spun si eu pe scurt povestea mea....
Pe la 29 de ani cand aveam 120kg m-am apucat de slabit,intr-un an si jumate dadusem jos 41 de kg si am ajuns la 79kg.
Dar ca orice poveste frumoasa a mea n-a avut happy end deoarece la un an si jumate de cand ma stabilizasem pe 79kg am facut tetanie latenta(adica calciu scazut,glicemie scazuta si tensiune la fel) urmata de o depresie.
Dupa ce am terminat cu toate am avut si vreo 10 kg in plus.
Am zis eu c-o sa le dau jos dar incepusem sa nu mai reusesc prea bine din cauza dietei de dinainte,pt ca si eu mancam extrem de putin exact ca tine si mai si luam tot felul de chestii de slabit zice-se naturiste.
Si uite asa am ajuns ca pe 10 dec.sa cantaresc 132kg.
Eu acum tin dupa Billic si-mi fac singura meniul si am grija cum sa le asociez si inca ceva ff important micul meu dejun e mai consistent.
Sper ca nu te-am suparat cu ce ti-am scris e efectiv un lucru real intamplat pe pielea mea si imi pare rau ca LA ACEL MOMENT N-AM AVUT PE NIMENI SA-MI ARATE UNDE GRESESC.
Bine ca medicul meu imi spunea dar era medic cine sa-l asculte?
Daca vrei sa mai vorbim te astept pe forum eu nu am inca jurnal.
Si mai gandeste-te noi avem drum lung de facut.
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]