View Single Post
  #221 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 16:11:38
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Claire35-Un nou mod de viata!!!

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
E convertita portia in grame cumva acolo, dar deja la modul cam complicat pentru mine ...cu oz si 30 g si ceva cu 1,06 care nu stiu ce e sau cu 250 g. Oricum sunt greoaie tabelele...ca ba sunt la 250 g, ba la 30 g, un 'serving' de-al lor difera in functie de tipul de aliment.
Plus ca la gastronomie in engleza nu ma pricep, tre' sa caut mult alimentele in lb. engleza sa stiu ce reprezinta, mai ales pe la carne

Si la SB a trebuit sa-mi caut o lista cu 'servings' sa pricep care-s limitele la faza 2.


Oricum la greutatea ta ok cred ca nu ai mare nevoie de toate astea si banuiesc ca nu ti se zapaceste glicemia chiar asa cu una cu doua, daca vrei sa studiezi, doar asa pentru ca esti draguta si vrei sa ajuti cu informatii poate, alte persoane, ca altfel nu cred ca ti-ar fi chiar atat de util, n-am idee, ca eu am studiat mai mult pentru cine are rezistenta asta la insulina.
Eu le studiez pentru propria mea curiozitate si daca mai pot ajuta si pe altcineva cu info e si mai bine

Inca nu au "impiedicat" pe nimeni cunostintele, iar mie imi place sa aflu lucruri noi

Dar, bineinteles, le fac in timpul meu liber

Iar de la SB ma simt categoric mai bine Si sunt tare fericita ca am incercat si aceasta "experienta" cu proteinele
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii