View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 26 aug 2012, 22:24:17
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo

Citat:
Anterior postat de Cristina5991 Vezi mesajul
Buna! eu sunt Cristina...

Voiam sa iti spun ca sunt de acord cu tine!!!

Si eu am facut o intelegere cu parintii mei sa nu mai cumpere bunatati ca sa nu existe tentatii.

Una e sa ai o ciocolata sau o inghetata in frigider/congelator si alta e sa fie nevoie sa te schimbi si sa te duci pana la magazin ca sa iti iei...parca nu mai e asa mare pofta

poate nu te refereai chiar la asta- la mine pb sunt dulciurile, din acest motiv am facut referire la ele- dar ideea e aceeasi!

jos cu ispitele
Buna,Cristina,bine ai venit in casuta mea
ba chiar la asta m-am referit..ca daca le am in casa mananc,poate le dau tarcoale o zi-2,dar mai mult nu rezist..am acolo un pitic care nu se lasa pana dau gata tot ce nu e conform Cum zici tu,daca mi-e pofta,imi trece pana plec la magazin..mai ales ca stau in camp,si nu am carnet de conducere,e o aventura sa ajung la magazinul cel mai apropiat Plus ca am grija sa am in casa ceva cioco neagra,fructe ,ciugulesc ceva si gata,imi trece pofta,asta m-a invatat experienta
Succes si tie cu dieta aleasa!
Noapte buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat