View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 08 sep 2012, 09:57:29
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul


hihi, cred ca numai tu mi`ai zis de vreo 3 ori
app, iti raspund aici legat de poza .. nu uit de ea, o voi face .. doar k nu ma simt pregatita acum .. ma simt umflata si vreau sa mai astept cateva zile pt ca oricum de azi imi revin si cu alimentatia si cu sportul



azi-noapte au plecat ai mei ( nici macar nu prea am dormit .. sunt obosita si trista .. e foarte greu, nu ne`a despartit niciodata nimeni pt atata timp
papai la MD musli si fulgi de porumb cu iaurt .. cam asta este in fiecare zi asa ca sa nu va plictisiti de mine
nici nu stiu ce sa pap la pranz imi scosai un piept de pui .. ma gandeam sa fac un sos cu rosii si sa pun si pieptul fiert facut bucatele acolo .. idei ceva? si asa nu am pofta de mancare
De.abia astept sa iti faci Cred ca jurnalul te va ajuta mult sa iti revii si cu totul.
Imi pare tare rau Si mie mi.ar fi foarte greu sa stau departe de ai mei, sa locuiesc singura....Dar sunt aici oricand ai nevoie sa vorbesti cu cineva
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
yeyy, am reusit sa fiu cuminte .. evident ca am mancat pt ca stiu ca trebuie, abia de am avut pofta de mancare dar dupaia gastrita mea avea de suferit
am asa:

MD: musli+fulgi de porumb cu iaurt
pranz: sosul acela de care v`am zis sau un fel de tocanita cu niste branzica
cina: aceeasi mancare cu urda
sport: 20 min pilates

o sa va cam plictisiti de meniurile mele pt ca dimineata mananc la fel iar daca sunt singura voi avea la fel pranzul cu cina
va urez o seara buna in continuare !
Toate meniurile mele seamana intre ele, daca nu sunt chiar exact la fel Deh, avem si noi obiceiurile si preferintele noastre.
Nu ai avut gustari?
Ce fel de pilates faci? Winsor, POP ?
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul

apropo, neata tuturor ! am adus cafelutza pe care lenesa de mine inca nu o facu ma duc imediat sa`mi pregatesc una !
Neata, neata ! In fiecare zi bei lapte cu cafea dimineata? Eu da
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
ai sa vezi ca dupaia nici nu vei mai avea pofta de pepsi .. eu sucuri nu mai beau de ani de zile .. si crede`ma ca la el eram si eu .. nu exista zi in care sa nu cumpar suc .. era o tragedie sa nu am seara sticla de 2L langa mine
iti fac, cum sa nu
Asa si eu; cred ca toate aveam problema asta cu sucurile. Vazusesem mai de mult o poza in care scria ca daca renunti la suc ( in cazul in care bei zilnic) poti pierde pe an 25lbs- ceea ce inseamna in jur de 10-12kg cred.Nu stiu cat de adevarat este dar pentru sanatate e foarte bine sa renuntam la asemenea prostioare.

Oh si inca ceva ca acum mi.am amintit. Am vazut un video pe net legat de mici trucuri de slabit si cica dupa 20 min scapi de o pofta. In alte ordine de idei, daca stai in fata unor platouri cu prajituri si le faci fata 20 de minute, dupa nu mai poftesti la ele.
Well, pentru mine nu functioneaza cu dulciurile dar cu restul mancarurilor da Daca imi spun 20 de min in gand intr.una ca nu vreau sa mananc si nu am nevoie de ceva, functioneaza.
Dar repet, nu si cu nesuferitele de prajituri. Pentru alea imi trebuie mai multa convingere ca sunt prea dragalase afurisitele
Răspuns cu citat