View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 08 mai 2013, 11:36:51
LuliL's Avatar
LuliL LuliL este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 95kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Singura in vacanta?!

Citat:
Anterior postat de allys Vezi mesajul
Ce mistooo!!!
Am descoperit acum cateva minute topicul asta si l-am savurat cu placere. De admirat curajul tau, ca nu foarte multe persoane ar pleca asa singure in vacanta
Distractie placuta in Grecia si sa te bronzezi frumos!!!

PS Si eu sunt iubitoare de calatorii
Multumesc frumos Allys! Nu sunt multe persoane pe la noi, ca exista mentalitatea asta invechita: 'Vaai, cum singura in vacanta?! Ce rusine! N-are iubit... n-are prieteni. Fata mare, clar' insa in review-urile pe care le citeam pe Booking la diverse hoteluri din Santorini (acolo imi iau cazare pe cont propriu, doar in Creta ajung prin agentie) erau si multi calatori singuri, chiar si fete. Mi-e si mie putin teama, iti imaginezi, dar cum altfel as fi putut eu face toate astea daca mai eram cu un amic, sa zic, si nu cu un iubit? De obiceiu, daca nu exista o legatura extrem de stransa intre persoanele care calatoresc impreuna, apar divergente. Fiecare va incerca sa se faca si ce doreste el sau daca lasa de la el, or sa apar la sfarsit discutii, cum ca s-a facut numai cum a vrut celalalt. Din pacate eu am avut astfel de discutii si desi mie una mi s-a parut de multe ori ca am cedat in favoarea celuilalt, tot mi s-a reprosat ca 'am facut numai ca mine'. Poate pare ca sunt o persoana 'cu bani' ... daca tot am zis de Santorini, dar sa stii ca nu este asa, prin excursii eu eram aia care avea cei mai putini bani la ea si din aceasta cauza imi doream uneori sa fac niste economii, poate la iesitul seara in oras, ca doar in oras ies si in Bucuresti, nu?! Nu, trebuia sa ies mereu in oras ca voia celalalt si ma facea 'bunicuta'. Asa, mergand singurica, chit ca mananc numai din supermarket, macar am ocazia sa vizitez cat mai multe locuri. Plus ca mai este o chestie care mie una nu-mi surade atat de tare ca si idee: cumparaturile. Nu vad rostul cumparrarii de haine, pantofi si alte cele decat daca te afli in Londra, Paris, Milano etc. De ce as merge intr-o statiune greceasca la Zara?! Vedeti cate motive aveti (si am) sa calatoriti singure? Daca va doriti mult asta, curaj. Eu consider ca aceasta vacanta va fi cea mai relaxanta vacanta. Va puuup
__________________
Do not let what you cannot do interfere with what you can do
LuliL, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2571 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2054 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 763 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat