View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 17 feb 2009, 15:33:10
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Si eu am tinut prostia de dieta daneza sau ciorba de varza (umblam cu ligheanul de 10 litri de ciorba ca o proasta), mor de ciuda cand imi aduc aminte ce prostuta si naiva eram.
si mai cate au mai fost...
sa stii ca multe au fost si multe prostesti - unele poate nu ar fi fost chiar gresite dar modul in care le abordam eu era gresit - daca scria la pranz fructe eu mancam un mar sau o portocala - imi dezvoltasem o rezistenta la foame incredibila - da normal ca la un moment dat cedam nervos (la propriu) - nu mai eram in stare sa gandesc si nu imi mai venea sa ma ridic din pat.

ultima dieta pe care am tinut-o a fost disociata - m-am disociat de ziceai ca nu e adevarat si dupa vreo 3 luni slabisem 17 kg (da si pe asta am dus-o la extreme - ziua de fructe insemna un mar sau un gef dimineata, un mar sau o portocala la pranz si seara inca un mar)..dupa astea 3 luni as fi luat pe oricine la bataie si normal ca am lasat-o balta ...si cand nu m-am mai disociat am pus totul la loc + inca vreo 2

dar deh un sut in posterior e un pas inainte - sper ca inca nu mi-am distrus metabolismul de tot...
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat