View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 21 iul 2010, 21:37:55
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?

Am vrut sa plec la somn, dar nu am rezistat sa nu va scriu

Eu toata adolescenta mea am avut astfel de intamplari.
M-au infulentat mult aceste situatii si acum reactionez destul de agresiv in situatii similare.

Daca la inceput taceam, acum ajung sa si lovesc pentru astfel de comportament, cel putin nu tac.

Sa va povestec cateva care mi s-au parut cele mai groaznice.

Aveam 15 ani cand am venit in Bucuresti, eram singurica, oras nou, nu stiam mare lucru, decat drumul de la camin spre liceu si inapoi.
Acelasi traseu zilnic.

Si in una din zile, am intrat in masina, era mare aglomeratie, toti se inghesuiau, statia Foisorul de Foc (specific zona ca slabutele din Bucuresti sa isi dea seama de distanta) si pana la Victoriei (Piata) un tip s-a "miscat" in sus-jos, dreapta-stanga la spatele meu Era deja "pregatit" fizic pentru act sexual, deci va dati seama ce am suportat pana am coborat. Eram imbracata in pantaloni, bine ca nu in fusta

Mi-a fost teama sa zic/fac ceva, pentru ca nu stiam cum va reactiona, imi era frica sa nu ma loveasca, etc.... era pentru prima oara cand mi se intampla asa ceva.

Apoi, tot pe aceeasi ruta, unul m-a calcat tot drumul pe picior, fara un motiv anume.

Alt caz, stateam deja in zona Universitatii, plecasem de la camin.
Si veneam cu troleibuzul de la Militari.

De la Militari si pana la Universitatii, un batran (cam 70 ani) m-a lins pe gat, umeri maini. Iar era aglomeratie.

Am coborat la statie si m-a urmarit pana la bloc.
Imi era foarte frica.

Alt caz, iar in transport public, un tip m-a imbratisat de talie, initial m-am speriat ca vrea sa imi ia banii din buzunar si am stat tacuta de frica sa nu aiba un cutit, el in schimb tot drumul s-a miscat lipit de mine

Si inca multe din astea au fost.

Dar odata nu am mai suportat si aia a fost capacul, acum nu tac, cat ma tine gura ii zic ce am de zis, chiar ii dau 2 daca e nevoie.

Veneam de la liceu si aveam un cutitas la mine (il foloseam la cioplit la orele de sculptura), numai s-a atins unul de mine (ca de obicei pe la spate), am facut tot posibilul in inghesuiala aceea sa ma intorc si sa scot cutitasul. Imi tremurau mainile, dar el s-a speriat atat de mult, ca si-a facut loc in multime si a coborat.

In fine, acum circul mai putin prin transportul public si parca in ultimii ani a fost mai liniste. Se mai iau pe strada sau magazine dar nu vulgar, imi vorbesc doar de intalniri/etc, exact ceea ce eu nu suport la un barbat, sa ma "agate" in metrou, pe strada sau mall..... si le raspund corespunzator.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 21 iul 2010 at 21:40:52.
Răspuns cu citat