Subiect: Jurnal madiviv
View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 15 sep 2010, 19:28:30
madiviv's Avatar
madiviv madiviv este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 156cm, 52.3kg
Mesaje: 594
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal madiviv

Ma bucur ca ti-a facut cu ochiul meniul meu....cafeaua o beau cu 2gr fructoza=0.16p...pentru ca amara nu-mi place....iar fara lapte dimineata nu-mi place
mai ales daca ma trezeste cea mica foarte dimineata e un mod mai placut pentru mine de a face tranzitia spre o noua zi....
cartofii imi plac numai cei noi prajiti...in rest renunt la ei cu mare placere...
sport am facut aseara abdomene 150 si exercitii pentyru picioare si abdomen vreo 45 min...azi am coborat scarile la munca(lucrez la etajul 10....dar sunt scari inalte...de 3 ori...de urcat nu le urc pentru ca ar insemna sa incep ziua transpirata....
azi cand am venit acasa am facut curat in toata casa...sunt rupta la ora asta
tu cu sportul cum o mai duci?ce ai mai mancat?
da-mi si mie niste idei.....
PS sti cumva ciocanelele de pui la cuptor cate puncte au?eu le fac in felul urmator....
iau un kg de sare mare (daca-i sare normala extrafina sau fina se sareaza prea mult ciocanelele)...si il pun intr-o tava de cuptor
peste sare pun ciocanelele dupa ce le-am curatat bine si le-am spalat (cu pielita ca altfel se usuca si carnita prea tare...oricum eu pielita nu o mananc niciodata)
si apoi pun tava la cuptor fara sa mai adaug nimic
ies o bunatate
Vreau sa fac sambata sa impart si nu stiam cate puncte sa-mi pun la meniu...ca fac si un pilaf....
o seara frumoasa
madiviv, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1513 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 996 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]