View Single Post
  #2323 (permalink)  
Vechi 04 oct 2013, 23:09:48
danyella2008's Avatar
danyella2008 danyella2008 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Cu ce greutati lucrezi? eu n-am decat 2 gantere de 1,5 kg fiecare...nu ca mi-ar trebui altele momentan Exercitii tip pilates am fct si eu, dadeau rezultate, doar ca m-am plictisit la un moment dat...acum vreau sa le reiau pt abdomen. Nu sunt o mare cunoscatoare intr-ale sportului...in afara de handbal, alergat si mers cu bicicleta, pilates si hip hop abs...altceva nu am facut.
Lore, ai incercat sa faci Jillian Michaels - Ripped In 30 sau 30 Day Shred (asta e mai usurel)?..eu lucram exact cu greutati de 1,5...si sunt eficiente programele..ambele...singura faza e ca te plictisesti cam repede...trebuie sa faci o saptamana acelasi exercitiu....eu am tras de mine si le-am facut ...Este un program bun..pt ca gasesti si cardio si ex de tonifiere...
Am citit ca ai vrea sa incerci si tae bo..si asta e bun...si nu-i plictisitor..ca sunt o gramada de filmulete pe youtube, si daca iti alegi zilnic cate unu, pana treci prin toate odata luna trece ..La tae bo e mai greu pana te obisnuiesti cu miscarile...dar le prinzi repede...
__________________
Motivatia te face sa incepi...obiceiul te face sa continui.....
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
LOREDANA99 (05 oct 2013)