View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 03 mar 2010, 16:48:23
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Avort - da sau nu?

oricat de dramatic suna...si chiar daca ma repet..si chiar avand un copil....

avortul este o optiune pur personala care implica o alegere ce tine de multiple circumstante

claire35 e presupunerea e deja absurda din pct meu de vedere... de fapt raspunsul ca da insemana aceelasi lucru ...crima=morarea unui embrion de-abia dezvoltat sau unul de 1-2-3 luni

adica ca sa nu fi numita "criminala" ar insemna abstinenta sexuala continua sau legarea trompelor ...acu cine are de gand sa-si faca o echipa de fotbal... go ahead ! toata stima si respectul ptr femeile care scot anual un copil din ele... chiar stiu pe cineva cu 12 copii (sau 14 nu mai stiu sigur)!!...chiar ultimul acu la 41 de ani l-a pierdut la 6 luni cand si-au dat foc la casa ca sa scoata bani de la asigurare.....

mi se pare aiurea ca se face atata tam tam din asta ...si nu aici pe site...ci in media cand vine vorba de avort sau nu... vrei copil il pastrezi...nu vrei ..nu-l pastrezi... si nici crima nu se numeste in adevaratul sens al cuvantului... faptul ca noi femeile suntem in asa masura construite incat sa putem da viata unei alte fiinte este ceva sublim ...dar in acelasi timp, avem constiinta si responsabilitati, si nu traim din iarba si prin copaci... aducerea pe lume a unui copil implica atat de multe lucruri care nu tin efectiv de femeia purtatoare...incat nu ar trebui sa urle toata lumea ca avortul este crima...

criminala este societatea ca nu ofera copiilor fara parinti o casa si o masa ..ca nu ofera tineretului posibilitatea de a se sustine financiar...ca nu ofera mamelor insarcinate ajutor... ca nu educa tineretul asupra metodelor de contraceptie... si ca nu le ofera gratuit !....ca nu taie capul pedofililor si violatorilor... ca media ridica sexul la rang inalt ..parca ar fi cireasa din varful tortului dar in aceelasi timp zice "stai ca inca nu ai voie"... ca in medicina/sanatate exista remedii pentru multe dar trebuie sa ai $$$ ca sa ai acces la aceste remedii....nu? aici e crima !nu in avort
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat