View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 07 nov 2012, 16:55:02
hande's Avatar
hande hande este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2012
Locaţie: tanger, Romania
Date: 173cm, 60kg
Mesaje: 101
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Concurs: Postul Craciunului 2012

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Pe mine cel putin nu m-a suparat. Sunt de acord cu tine in ceea ce ai spus, chiar in tot ce ai spus. Motivul pentru care eu am deschis acest topic -- puteam sa ma gandesc sa nu-l fac concurs -- a fost ca mi s-a cerut ajutor de catre fete care voiau sa tina acest post. M-am gandit ca le va fi mai usor asa. Dar trebuie sa spun, polemica deschisa in jurul acestui subiect ma face sa cred ca ar trebui sa cer sa fie inchis, tocmai pentru ca este contraproductiv: in loc sa ajute tocmai dezvoltarii sufletesti (sa usureze grijile celor care se tem de el, sa linisteasca pe cei care nu reusesc intotdeauna sa-l tina), ii dauneaza.

Deci as ruga un moderator, oricare, sa inchida acest topic. Putem continua si in casutele noastre. Cu mult drag,

Cristina
Ideea este buna,daca vrei sa ajuti pe cineva,dar nu ca si un concurs.Un topic cu retete de post ar fi binevenit,dar initial ai zis ca sunt acceptate maxim doua retete pe saptamana...deci care ar fi ajutorul?
hande, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui hande:
vivianaa (07 nov 2012)