View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 14:38:59
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Buna,

Imi place mult jurnalul tau, chiar daca nu tin efectiv Monti, ma inspir din ea, e benefica pentru un stil de viata sanatos

Pudra de stevie din comert, daca e cea de la Gerble, nu contine doar stevie, ci si maltodextrina, un hidrat de carbon provenit din amidon de tapioca, si avand in vedere ca asta din urma e pus ca prim ingredient, tare mi-e ca stevia nu e foarte prezenta. Despre maltodextrina nu stiu foarte multe si nu stiu daca e Monti, insa daca e cumva asa, mi se pare ca pretul produsului cu stevie e exagerat - avand in vedere ca exista si maltodextrina la Mega, un borcan mare cu vreo 7 lei.

Foarte putina incredere putem avea in producatorii nostri, din pacate.

Gasesti pe net stevie si la pachetele...mai exista xylitolul si eritritolul ca indulcitori naturali, te poti documenta despre ele sa vezi daca ar fi o optiune. Cam despre toate se gasesc pareri controversate deseori, e drept.

O zi frumoasa!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
Rallara (20 feb 2013)