View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 17:35:01
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Meniu 11.04.2017

Mic dejun: o lingură de fulgi de ovăz, cu apă (nod în gât, înainte de examen)
Prânz: turtă de făină albă, cu măsline, iaurt de băut (490g, 2%) și o banană, semințe de floarea soarelui
Cină: salată verde, roșii, măsline, ardei gras, brânză feta, crutoane și o lingură de iaurt cu busuioc pe pos de dressing

Și poate fac și niște sport diseară, am dormit puțin noaptea trecută și încă sunt în dubii dacă am energie sau nu.

Noaptea asta am călcat strâmb puțin, m-a lovit oboseala cruntă și foamea pe la 2 dimineața, am papat o conserva mica de mazăre și 40g ciocolată neagră 85%. (cam multă ciocolată pe ziua de ieri). Mm, asta e încă o dovadă că pentru rezultate de durată trebuie să îmi fac puțină ordine în viață, să am un program mai organizat. Lucrez la asta
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
nikytour (11 apr 2017)