Subiect: Diary'18Axenya
View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 22 mai 2018, 06:52:54
Axenya's Avatar
Axenya Axenya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: Diary'18Axenya

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
E un numar ok de calorii... cam asa incercam si eu. Am avut o perioada cand incercam sa ma limitez la 800 de calorii, sau la 500 de calorii de 2 ori pe saptamana... si apoi mancam tot ce prindeam o perioada . Asa, daca te concentrezi sa iti aduci cele 1200-1300 de calorii in principal din proteine si legume, apare si senzatia de satietate care face procesul de slabire mai usor de "indurat". Mult succes sa ai!!
Eu n-as putea sa spun ca am urmat o dieta incununata de succes . A fost un proces lung si chinuit, cu multe perioade de calcat stramb. Am reusit totusi sa ma tin de sport, si sa o iau mereu de la capat dupa fiecare "boacana". Acum am avut o perioada mai aglomerata si iar am mai pus vreo 2kg si ceva peste cat am la ticker, dar stiu ca le pot da jos, stiu si la ce regim de alimentatie si miscare reactioneaza organismul meu cel mai bine. Asta e, sunt o persoana cu tendinte clare spre ingrasare, va trebui sa am grija mereu la ce mananc ca sa nu iau proportii.
Multumesc!
Se pare ca si eu am pus ceva in plus acum pe perioada deplasari. S-a prelungit sederea si abia aseara am ajuns acasa, iar de astazi o iau de la capat..
Trebuie sa invat sa nu renunt atunci cand am abateri, sa nu ma las invinsa de ideea esecului...si sa revin la planul de regim initial.
Sunt convinsa ca vei reveni la acele misus cateva kg,
Succes!, sa nu renunti!
Acest membru apreciaza mesajul lui Axenya:
curly.light (23 mai 2018)