View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 17 feb 2009, 15:44:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Stiu, stiu...
am tinut si dieta disociata, si la fel am procedat, limita de cantitate la orice, credeam ca fac bine dar de fapt era invers. in general, in orice dieta faceam limita de cantitate...

Citat:
Anterior postat de Bianca Vezi mesajul
sa stii ca multe au fost si multe prostesti - unele poate nu ar fi fost chiar gresite dar modul in care le abordam eu era gresit - daca scria la pranz fructe eu mancam un mar sau o portocala - imi dezvoltasem o rezistenta la foame incredibila - da normal ca la un moment dat cedam nervos (la propriu) - nu mai eram in stare sa gandesc si nu imi mai venea sa ma ridic din pat.

ultima dieta pe care am tinut-o a fost disociata - m-am disociat de ziceai ca nu e adevarat si dupa vreo 3 luni slabisem 17 kg (da si pe asta am dus-o la extreme - ziua de fructe insemna un mar sau un gef dimineata, un mar sau o portocala la pranz si seara inca un mar)..dupa astea 3 luni as fi luat pe oricine la bataie si normal ca am lasat-o balta ...si cand nu m-am mai disociat am pus totul la loc + inca vreo 2

dar deh un sut in posterior e un pas inainte - sper ca inca nu mi-am distrus metabolismul de tot...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat