View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 14 iul 2011, 22:50:00
mirru's Avatar
mirru mirru este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta prescrisa de nutritionist
Date: 164cm, 73kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Desi am 14 ani si jumatate pot sa va spun sincer ca am indurat si eu destule.Niciodata nu am fost o slabuta,dar in ultima vreme am inceput sa ma ingras foarte mult din cauza faptului ca m-am lasat de sport(scoala asta..).Pana acum un an aveam in jur de 58-59 de kg la 165 iar majoritatea fetelor imi spuneau ca arat bine (am oasele grele..si nah)...Dupa a trecut o perioada in care am fost stresata cu examenele(clasa a8a)..Iar in momentul de fata cantaresc 73 de kilograme..Credeti-ma pentru varsta mea e groaznic..Sunt plina de vergeturi si celulita..Cel mai jicnitor moment a fost intr-o excursie.Un baiat de la o clasa mai mare se imbatase si incepuse sa faca ca toate alea..La un moment dat,mi-a zis ceva de genul"Si tu sti draguta da esti prea grasa",asta in fata tuturor,dupa care a adaugat"stii ca omul la betie zice adevarul".M-am simtit oribill!!!!!!De atunci ma tot chinui sa pierd in greutate..Am ajuns la un moment dat la 67 de kg ,dar proasta de mine le-a pus la loc pt ca nu am mai tinut dieta si am bagat ca vaca dulciuri...Acum vreau sa incep din nou ...si sper ca o sa continui pana ajung la greutatea dorita pt ca desi e vara si sunt 40 de grade eu umblu doar inpantaloni lungi ..(de strand sau piscina ce sa mai zic)
mirru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2264 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1747 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat