View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 07 apr 2017, 08:38:38
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)

Parerea mea e ca ai scqzut prea brusc caloriile si de asta iti e greu. Pentru început ar fi trebuit sa te concentrezi pe o dieta curata, fara zahar faina alba si porcarele si abia apoi cand vezi ca ajungi la un platou sa incepi sa calculezi calirii si sa le scazi treptat. Dupa parerea mea batoanele de cereale sunt bombe glicemice care vor genera descarcare masivavde insulina, de unde hipoglicemie, de unde foame de dulce. Un cerc vicios din care e greu sa mai iesi. Nu as fi calculat niciodata calorii daca as fi putut altfel. Dupa prima sarcina, cand aceam 80 kg, am tinut montignac, mancam 4 mese copioase pe zi si slabeam. Cand am ajuns la platou am adaugat sport. Cand s-a blocat iar slabitul am scazut cantitatile, si asa mai departe. Dieta cea mai buna e cea pe care poti sa o tii, si as adauga sa o tii fara sa plangi. Pune mana si mananca sanatos, pe saturate, fa alegeri bune si ia-o cu pasi mici. Succes, stiu ca poti si tu stii ca poti!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
adinico (07 apr 2017), curly.light (08 apr 2017), lidiuta (07 apr 2017), Madalina Nenciu (07 apr 2017), Zoe (07 apr 2017)