View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 13:38:20
incognito's Avatar
incognito incognito este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: SOS!!! Despre slabitul care devine obsesie!

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Poate din cauza ca avem conformatii diferite, poate ca nu ne putem "ingramadi" toate la un loc intre granitele unor cifre? Sunt cazuri de persoane care desi au aceeasi inaltime si greutate una arata mai slaba, alta mai grasa.
Te superi daca te intreb ce nu era in regula cand aveai 50 de kg si te mentineai? Ce te deranja in afara de eticheta de subponderal data de statistici? De ce "in condittile de acum" ai fi subponderala? ce s-a schimbat de atunci?
Servus
Eu am zis ca exista si exceptii. E adevarat ce spui ..suntem diferiti, cu conformatii diferite.
Insa din ce am citit pe site, sunt cazuri in care nu aceasta diferenta de conformatie le face pe fete sa isi doresca sa slabeasca si mai mult...
La acele fete ma refeream si imi pare rau daca te-am suparat cu ceva.
La fetele care sunt ff tinere si isi doresc sa slabeasca prea mult, in conditiile in care , ele sunt inca in crestere.

Cand aveam 50 de kg..eram prea slaba.
In plus aveam alta varsta.
Dupa 30 de ani, se schimba metabolismul si o crestere mica in greutate este de asteptat.
Pe vremea aia(24-25) , nu stiam de IMC , de diete si alte statistici si numere.
Prima dieta am tinut-o la 29 de ani.
Iar acum nu sunt subponderala...dupa cum am si spus.
Dupa slabire, dupa ce am ajuns la 53..am continuat sa slabesc o perioada..si m-am luptat sa cresc din nou la o greutate normala.

Nu imi doresc polemici cu nimeni.
Am scris ce cred si atat.
O zi faina.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat