View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 16 iul 2010, 16:54:48
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: "Slabute" din judetul Brasov

Citat:
Anterior postat de postolache andreea Vezi mesajul
buna incognito,mersi ca mi-ai ciit msju,am sa explic aiici cea ce m-ai intrebat nush exact unde sa ma uit cand cineva imi scrie inapoi la mesaj,ce mi-ai scris tu am vazut din intamplare..deci sa incep.la inceput am tinut o dieta drastica mancam dimineata un grepfuit pe stomacu gol iar la pranz un ou fiert si o rosie si seara sau in urmatoru timp cand imi era foame frucre si sport mult zi de zi,,cam 6 luni aproximativ am dat jos,,de atunci tin asa nu mamanc paien gras ,prajeli dulciuri stiu eu cand mie pofta de ceva dar rar,deci ma pot abtne ,de atunci ma mntin la 60 nu mai pot slabi deloc,acuma nush fac sport mamanc cea ce e permis beau multa appa si ceai antiadipos verde sa vad ce sa va intampla ,,mersi de msj
Buna, Andreea, bine ai venit, dupa cum ti-ai dat si tu seama dieta pe care o tii nu e buna deloc, o dieta ca sa functioneze bine nu trebuie sa te duca la infometare, dimpotriva, nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii pe zi, si din cate ai scris tu, nu ajungi nici la 500
Daca intr-adevar vrei sa slabesti in mod SANATOS, aici vei gasi o gramada de fete cu experienta si care te vor ajuta sa alegi dieta corecta pt tine, si care VA DA REZULTATE,Cum spunea si Incognito, informeaza-te despre dietele pe care ti le-a scris ea, uite aici poti gasi informatii
http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...-iii-3953.html
Bafta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat