View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 13 mai 2009, 13:32:29
miha's Avatar
miha miha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 apr 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 91kg
Mesaje: 533
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Si eu la fel..de cand ma stiu am fost grasa...eu nu pot zice ca alte persoane ca as vrea sa fiu cum eram la n ani...pentru ca la n ani tot grasa eram..exceptand un episod din viata mea pe care l-am povestit la experiente traumatizante - cand am ajuns la greutatea de 59 de kilograme din cauza unor pb medicale- de pe la 13-14 ani greutatea mea a depasit 70 de kg mereu.

Daca tin minte bine Teodora tu parca cu Montiniac ai slabit nu?...ca ma tenteaza sa caut cartea sa o citesc si eu..o am prin biblioteca pe undeva
si eu tot acelasi lucru vreau ...sa fiu si eu slaba...pt ca nu am fost niciodata ...de fapt eram slabuta pana in clasa a 4 a si dupa aceea ...numai grasa ma stiu ... in toate pozele ...si nu as vrea sa am probleme de sanatate din cauza grasimii. si cred ca as merita sa ma distrez si eu mai mult la varsta asta nu sa stau inchisa in casa ...pt ca nu vreau sa ma critice lumea...
miha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2588 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2071 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1297 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat