View Single Post
  #259 (permalink)  
Vechi 14 mar 2014, 12:32:45
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: Binge eating - Hiperfagie - Mancat compulsiv/in exces

Citat:
Anterior postat de Elysee Vezi mesajul
Buna dragele mele!
Vreau sa ma alatur si eu grupului vostru pt ca ma recunosc din pacate in tot ceea ce spuneti.
Am momente si din pacate mi se intampla in fiecare an, ca la sfarsitul sezonului de munca (lucrez din aprilie pana in octombrie)...sa inceapa depresiile si mancatul in nestire.
Am si motive care ma fac sa devin depresiva si nu ma simt bine nicicum...si automat mananc pana nu mai pot respira
Sper sa pot primi ajutor din partea vostra...am nevoie urgent de sustinere, nu mai pot continua asa...m-am ingrasat 9 kg in 4 luni si nu mai suport sa ma primesc in oglinda sau sa ma gandesc la cum arat.
Va multumesc anticipat...sper sa aveti o vorba buna si pt mine!
Buna, nu cred ca-s eu in masura sa dau sfaturi, dar mi-a atras ceva atentia.
Ai zis ca ai si motive sa devii depresiva, poate ar trebui ca tocmai asta sa te motiveze. Probabil ca motivele depresiei sunt reale si poate acolo nu ai ce sa faci, dar asupra mancatului, a sanatatii si a aspectului tau fizic, poti face cu siguranta ceva.
Din proprie experienta iti spun ca ajuta in momentele de deprimare, faptul ca fac ceva pentru corpul si sufletul meu.
Adik, in loc sa fiu deprimata si a mananc prostii, ma straduiesc sa fiu deprimata si sa mananc chestii sanatoase, stiind ca ma voi afunda si mai tare in depresie daca mai sunt si grasana
So, capul sus. Cand esti suparata, trista si ti se ineaca toate corabiile, nu infulecatul o sa te ajute, ci faptul ca preiei controlul si faci ceva bun pentru tine!
__________________



jurnal de primavara
Răspuns cu citat