Subiect: Jurnal Pebbles
View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 24 mai 2012, 22:28:23
DanielaDa's Avatar
DanielaDa DanielaDa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Pebbles

Citat:
Anterior postat de pebbles Vezi mesajul
mersi nico!
mersi dia!
stiu ca modul in care m-am ingrasat li se potriveste tuturor,incet incet si nici nu am obsevat
am avut un soc cand m-am uitat la pozele de la majoratul meu,atunci ziceam ca-s grasa,acum zis ca eram manechin
ideea e ca nici inainte nu mancam prea gresit din punct de vedere al mancarii,in schimb seara era masa mea principala
mi-am luat de vreun an de zile un gratar electric si-un aparat de gatit cu aburi de care sunt foarte incantata.
prajeli mancam cam odata pe luna,cel putin 3 fructe pe zi,chestiile dulci nu ma atrag deloc(poti sa faci depozit de ciocolata la mine in casa ca nu ma ating de ea),singura slabiciune erau chipsurile si alunele
acum am inceput sa-mi fac 3 mese regulate + 2 gustari
sper sa existe rezultate
Buna Roxana,

Te-am vazut pe la Diana si pe la Claudia si acum cand am vazut ca ti-ai facut jurnal am zis sa ma bag si eu in seama
Si eu sunt exact la fel cu dulciurile versus rontaieli (cum le zic eu - in traducere libera chipsuri seara si covrigei, crochete si alte minuni ziua).
Eu cu cele 3 mese + 2 gustari si renuntand la rontaieli am reusit sa scap de 10kg.
E drept, fac si sport dar sportul fara alimentatie = zero. merg la sala de 2 ani si cu exceptia ultimelor 5 luni mai mult m-am ingrasat decat am slabit pt ca stateam linistita ca fac sport si mancam fara limite.
Oricum nu cred ca vei avea probleme cu sportul daca zici ca ai facut handbal.

Iti doresc mult succes in ale slabitului!
Si daca nu e cu suparare am sa mai trec pe aici din cand in cand.
Apropos ti-ai facut cort si nu casa pt ca stii ca ai sa scapi de kg si nu vei mai avea nevoie sa treci pe aici?
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]