View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 03 mar 2010, 17:38:31
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Avort - da sau nu?

Citat:
Anterior postat de claire35 Vezi mesajul
Ce parere aveti..daca omori un embrion de-abia dezvoltat sau unul de 1-2-3 luni e tot crima?..pt ca in medicina se stie ca „pilule post-contact" omoară embrionii chiar dupa ce s-au format si sunt perfect viabili..iar steriletul împiedică numai dezvoltarea embrionului, nu şi formarea acestuia, şi determină implicit avorturi incipiente (în marea majoritate a cazurilor, aceste avorturi nu sunt simţite de către femeile care nici nu îşi dau seama că au fost mame, embrionul eliminat în perioada menstruatiei)...intrebarea mea e( pura curiozitate).. aceste avorturi sunt mai puţin crime decât avorturile programate???

Cred ca ambele solutii sunt "crime".
Dar cred ca pilulele sunt crime care mai putin ne afecteaza psihologic iar avorturile, cele care ne marcheaza.

Rezultatul final este acelasi, mai degraba difera felul in care concepem aceste solutii, unele ni se par mai putin grave si altele foarte grave.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat