View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 28 iun 2013, 21:29:29
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal mentinere si tonifiere! Bellajane (Ioana)

Citat:
Anterior postat de oanizbani Vezi mesajul
mihaela...iti spun in calitate de fosta posesoare a mai multor aparate de fitness....daca te decizi sa dai banii pe o banda sa te gandesti bine inainte si daca o vei folosi. eu am avut banda de alergat, stepper, gantere si alte chichite ptr fitness si erau pe post de mobila in casa...motivul: erau ele la dispozitia mea si nu eu la dispozitia lor...mereu spuneam "o sa fac diseara, o sa fac mai tz"....cunosc destule persoane in situatia mea...ideea e tentanta dar dupa o vreme care din pacate e foarte scurta incep sa devina obiect de decor prin casa....iti sugerez sa te gandesti bine inainte de investitie
Nu esti singura cu apare de fitness pe post de cuier).
Eu una am doar un mini stepper , pe care daca nu il folosesc eu , il foloseste mama de minim 3 ori pe saptamana (minim 45 min sedinta de sport )
Mai am gantere mici de 0,5kg.
Si o multime de dvd-uri cu Body Revolution , 30 days shred, tae bo , hip hop abs etc (numai bebe stie cat l-am tocat la cap cu o gramada de programe , si nici macar acum nu am reusit sa fac unul dupa program pana la capat).
De curand am mutat si un televizor in sufragerie si dvd-ul , pentru a putea face respectivele programe.
Ma voi mai gandi cu privirea la banda.. mai repede mi-as strage banuti sa imi cumpar o bicicleta stationara.
Totusi , daca ajung la mentinere , voi apela doar la stepper si la bicicleta avand in vede ca eu la anul dau bac-ul si nu prea cred ca voi avea cine stie ce timp si pentru mine.
Multumesc pentru sfat , mi-ai dat de gandit
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mihaela01; 28 iun 2013 at 21:32:00.