View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 19 apr 2015, 22:38:24
michellabfirst's Avatar
michellabfirst michellabfirst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)

Citat:
Anterior postat de danuta Vezi mesajul
buna seara si bine te-am gasit in jurnalul tau
sa stii ca nici stomacul meu nu tolereaza ceaiul verde...nu am stari de voma dar imi irita stomacul si sfarsesc prin a avea dureri....asa ca am zis pas...acum am descoperit ceaiul de ghimbir.....imi place f mult,il fac si cu putina menta si cateva feliute de lamaie..incearca poate iti prieste...si am inteles ca e bun si ptr slabire....de maine am sa beau zilnic...pana acum doar ocazional l-am consumat.
multa bafta la concurs
Bine ai venit Danuta
Si cum faci ceaiul de ghimbir? Eu nu am gustat niciodata ghimbirul dar are asa o forma ciudata ca nu mi inspira nimic
Sa fie ca eu chiar am nevoie de "Bafta"
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.
Eu chiar te rog Lidiuta sa te amesteci in discutie
Nu stiu sa am probleme cu stomacul dar... cine stie?!
Heeehee! daca as fi crezut ca numai ceaiul verde ar fi ajutat la slabit, crezi tu ca eram eu la 73 kg acum?! Beam,varsam... si o luam de la capat si eram o slabuta model
Oricum multumesc de sfat si esti oricand binevenita in casuta mea

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
Incercati ceai de soc, sau este ceai de slabit cu goji, ceai de merisoare, ceai de chimen Ma pun sa fac sport :*
Sa nu zici ca si astea slabesc Ca sigur ies pe locul I la concurs.De nu beau tone pana la sfarsitul concursului
Lasand gluma la o parte, eu cred ca e preferabila o cana de ceai decat una de cafea cum prefer eu.De aia am si zis sa beau ceai, sa mai diminuez cantitatea de cafea si ma ajuta si in cura in acelasi timp.
O rog pe Danuta sa mi explice cum face ea ceaiul de ghimbir
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!