View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 14:15:23
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de luize Vezi mesajul
Slabuta, multumesc mult pentru raspuns

Am citit topicul cu pricina, acolo am si vazut ca scria de pepenele rosu.
Iar de mancat, l-am mancat exact marti si sambata la pranz. Problema mea nu era cand l-am mancat, ci faptul ca nu stiam ca nu trebuie mancat. Dar, cum ziceam, asta nu mai are importanta acum. Doar de acum incolo.

Sunt foarte incantata de Scarsdale, chiar daca nu am slabit spectaculos sau cum au slabit alte fete. In prima saptamana am dat jos 2,6 kg si mi se pare ok. Nu mi-am propus sa slabesc intr-o luna, pentru ca nu m-am ingrasat intr-o luna. Important mi se pare sa ma simt bine mancand ce trebuie zi de zi si ma bucur ca mi se si intampla. Am si zile putin mai grele, cand simt ca mi se face foame, desi nu e inca ora mesei sau s-au terminat mesele. Dar beau apa si e ok.
Astept acum dimineata de luni cand voi vedea ce "ispravi" am facut si in cea de-a doua saptamana de dieta. Apoi, la mentinere cu mine, doua saptamani. Am citit lucruri foarte interesante despre mentinere pe site si am sa le si folosesc.

Te tin la curent cu ceea ce fac. O zi buna in continuare!

Unde ai citit ca nu ai voie pepene? eu credeam ca tu ai spus ca ai mancat pepene zilnic, dar daca l-ai papat marti si sambata este perfect

Si eu am ramas cu pareri bune de pe urma acestei dieta, si acum aplic principiile ei si stau cu bine cu mentinerea la aceasta greutate

2.6 kg este chiar destul de mult, stiu ca dieta promite multe kg slabite, dar asta nu trebuie sa te intereseza, ideea e sa scapi de kg si s anu le mai pui la loc asta e mai important decat orice altceva

Si eu nu am slabit mult din prima, sima bucur ca e asa, altfel cred ca eram la loc cu 68 acum, asa mi-am schimbat incet dar sigur obiceiurile alimentare

Vezi ca intremese ai voie sa rontai morcovi sau telina Eu niciodata nu am stat sa mi se faca foame, zilnic aveam in jur de 1200-1300 kcal, dar faceam si sport, aerobic si tae-bo

Iti doresc succes si tine minte unlucru, kg care pleaca incet au foarte putine sanse de intoarcere, ideea e sa iti faci un stil de viata sanatos, altfel daca mananci ca ininte revii de unde ai plecat
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat