View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 09:47:13
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ati avut vreodata perioade de depresie?

Sand, eu inclin sa cred in reincarnare (sa spun cred ar fi poate prea mult) dar nu o vad ca pe o alegere ci mai degraba ca pe o pedeapsa

Teoretic, da pot sa-mi bag in cap tot felul de variante roz ale situatiei dar ar fi asa artificial. O parte cu adevarat plina a paharului mi se pare ca nu exista. Mi s-ar parea aiurea sa ma bucur ca am x mii de euro salariu cand in Romania se da in cap la oameni pe strada ca sa se fure portofelul cu 5-10 lei si exemplele ar putea continua la nesfarsit.

Nu chiar toate chestiile vin din copilarie, nu cred ca as fi eu doar o exceptie. Parintii m-au iubit probabil mai mult decat i-m iubit eu, si mi se pare si normal sa fie asa, pt ca parintii sunt cei care doresc sa aiba copii.

Nu e vorba de a purta o masca in public ci doar de a te abtine sa strici ziua celor din jur cu ideile sumbre.

Alina, faptul ca stii de unde se trage deprimarea deja e un pas mare inainte, macar stii cu ce lupti.

Mindi, da e adevarat oscilatii apar si in functie de perioadele ciclului menstrual dar din fericire acelea nu sunt foarte adanci (nu-mi pot imagina de ex o persoana care se sinucide din cauza deprimarii premenstruale)
Daca nu ai viata cum ai dorit-o ori nu-ti doresti ceva potrivit, ori inca nu ai facut totul pt a ajunge acolo unde vrei.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat