View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 27 dec 2010, 06:33:53
danuta's Avatar
danuta danuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M Bilic
Date: 170cm, 102kg
Mesaje: 2.650
Aprecieri acordate: 1.220
Am fost apreciat(a) de 2.330 ori in 1.559 mesaje
Implicit Re: Jurnal amirah 2011 - Vreau sa slabesc 50 kg

Citat:
Anterior postat de amirah Vezi mesajul
vera multumesc pentru cuvintele alese...
rozica ...dragaa mea...pozele le pun pe la 70 de kg...acum nu se vede nici o diferenta....
crissada e important pozitivismul....eu sunt ambitioasa...dar si ff sensibila.....
eu totdeuna ma ascundeam in dulciuri...
..pana la 30 de ani am avut 75 max 80 kg ...apoi am luat-o razna....
motive de nemultumire :
lipsa unuui sot....
.lipsa tatalui (decedat la 23 de ani ai mei)..
.lipsa de servici sau cand aveam servici :nesiguranta lui sau salarul mic
dezamagirea creaata de oameni.. si altele
amirah intotdeauna vor fi nemultumiri,in viata nu le poti avea pe toate,daca nu ar fi fost cele insirate de tine mai sus ar fi fost altele..........bine ca esti sanatoasa,asta e cel mai important si mai important faptul ca suntem constiente de ceea ce ne face rau.
da-le naibii de dulciuri,stiu ca e greu ca si eu sunt moarta dupa ele
si eu sunt ambitioasa,incapatanata si poate un pic sensibila dar nu prea o arat ptr ce devin vulnerabila intr-o lume plina de rautati asa ca prefer sa par o dura,asa ma cam vad colegele de munca ...........cei apropiati stiu ca nu sunt asa.Sa iti zic o chestie.......la munca lucrez in birou cu patroana mea...saptamana trecuta la un prnaz s-a oferit sa ne dea ceva de mancare..sunca cu ceapa...eu nu mananc deloc grasimi de cand ma stiu,si stii ce mi-a zis?.....cica cu ce ma tin asa....zdravna,cred ca avrut sa zica grasa,stii ce m-am suparat in sinea mea? si mi-am zis ca am sa slabesc ca sa le arat eu cine e Dana
Si in plus si seful mai face mistouri de faptul ca sunt mai plinuta.........le arat eu lor.......bine,bine sefului i-am zis odata ca nu conteaza cum arati ci si ce stii sa faci si cat te duce capul..........a ramas asta cu gura cascata,vreo cateva luni nu a mai zis nimic de kg mele........asta e
Am uitat sa zic ca sefii mei au aproape de 70 de ani
danuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2283 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1766 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1509 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]