View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 08:49:35
Coccolino's Avatar
Coccolino Coccolino este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 51
Dieta: hipocalorica
Date: 174cm, 98kg
Mesaje: 1.389
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Probleme de tiroida -in special hipotiroidismul

Citat:
Anterior postat de roxis Vezi mesajul
Fetelor, ma alatur si eu grupului cu probleme de tiroida. Sufar de Hipotiroida Autoimuna Hashimoto. Nu i-a ajuns ca e hipotiroida, i-a mai trebuit sa fie si Hashimoto(probleme duble). In fine...Chiar ma bucur ca am gasit subiecte pe tema aceasta pt ca imi puneam problema dc nu slabesc?! Sau, sa reformulez, de ce merg de 10 luni la sala si reusesc doar sa-mi fac muschi?! Ei bine am aflat....Cam greu la 16 ani sa trebuiasca sa intelegi ca o sa fii dependenta de Euthyrox toata viata....Dar sa zicem ca m-am obisnuit cu ideea. Insa, nu ma pot obisnui cu ideea ca nu slabesc?! Sau cu ideea ca ma apuca de cand iau Euthyrox niste pofte de mancare nebune seara :O:O:O:OO.Si parca nu ma satur! Cred ca as putea manca o piza de 1600 g)).E din cauza Euthyroxului? Cum sa ma abtin de la mancare? nu pot intrerupe Euthyroxul ca nu e bine pt sanatatea mea....dar nici pt mine nu e bine sa mananc ca nesatula seara in jur de 7 de parca n-am mancat de 2 zile? Daca stiti ceva "trucuri" sa ma tin departe seara de mancare, sunt bine venite.Multumesc
si eu iau eutyrox dar nu am pofte , si am reusit sa si slabesc , e drept destul de greu ,
Coccolino, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1243 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat