Subiect: Epilare cu zahar
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 08:36:52
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Epilare cu zahar

Si eu ma epilez doar cu pasta de zahar, si pentru mine e cea mai potrivita metoda, asta dupa ce le-am incercat cred eu pe toate.

Mie nu mi-a iesit gogoluiul ala de ceara, asa ca dupa vreo doua incercari am cumparat pasta . Doar ca e lichida si trebuie , ca si ceara normala incalzita si apoi intainsa pe picior. Si apoi luata cu o bucata de hartie speciala sau cearsaf mai folosesc eu,bucatele taiate fasii. Principalele avantaje sunt ca nu te murdaresti atat de rau,sau chiar daca te murdaresti, cuo carpa umeda ai rezolvat problema. Si mie mi se pare ca are putere de smulgere mult mai mare ca ceara normala. Si nu miroase toata casa a porc mort cand o incalzesc
Cat de des creste cred ca genetic, cu orice am smulge parul, tot la fel de des creste.
Daca va decideti sa va faceti cu pasta de zahar lichida sa stiti ca stratul de zahar trebuie pus cat mai subtire , pentru ca pasta de zahar nu se intaresc ca ceara ci ramane moale.
Spor la epilat. Sau la strans bani pt epilare definitiva
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat