Subiect: Jurnal Pebbles
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 24 mai 2012, 22:40:58
pebbles's Avatar
pebbles pebbles este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 35
Date: 184cm, 107kg
Mesaje: 349
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pebbles

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Roxana,

Te-am vazut pe la Diana si pe la Claudia si acum cand am vazut ca ti-ai facut jurnal am zis sa ma bag si eu in seama
Si eu sunt exact la fel cu dulciurile versus rontaieli (cum le zic eu - in traducere libera chipsuri seara si covrigei, crochete si alte minuni ziua).
Eu cu cele 3 mese + 2 gustari si renuntand la rontaieli am reusit sa scap de 10kg.
E drept, fac si sport dar sportul fara alimentatie = zero. merg la sala de 2 ani si cu exceptia ultimelor 5 luni mai mult m-am ingrasat decat am slabit pt ca stateam linistita ca fac sport si mancam fara limite.
Oricum nu cred ca vei avea probleme cu sportul daca zici ca ai facut handbal.

Iti doresc mult succes in ale slabitului!
Si daca nu e cu suparare am sa mai trec pe aici din cand in cand.
Apropos ti-ai facut cort si nu casa pt ca stii ca ai sa scapi de kg si nu vei mai avea nevoie sa treci pe aici?
bine ai venit draga mea!
ideea la mine e ca nu mancam zilnic chipsuri,era "dulcele" ala necesar din cand in cand,care ma facea fericita.cam de 2 ori pe saptamana adica
incerc sa fac fata cu sportul,handbal am facut acum multi ani in urma,mi-am pierdut din antrenament ,alergam ture de teren atunci si nu aveam nimic,acum daca alerg 50 m ma consider viteaza
nu plec nicaieri,mi-am ridicat cort ca sa va aud cand stati afara la taclale sau dati tarcoale pe aici si sa va invit la mine,daca aveam casuta si geamurile erau inchise.....ioc
si-n plus de asta,cortul te face sa fii mai.......apropiat de ceilalti
pebbles, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2263 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]