Subiect: Jurnal stefy2009
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 18 feb 2013, 21:28:43
alinutzik's Avatar
alinutzik alinutzik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa si sport
Date: 157cm, 57.2kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 418 ori in 292 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Hey Stefania. Citind despre tine, cred ca ne asemanam destul de bine. La inaltime si la kg suntem aproape la fel, constitutia e tot para ( GROAZNIC ).. Si eu ma chinui tot de un an sa nu mai am momente din astea de binge. Uneori imi iese, uneori nu. In ultimul timp mi-a iesit.. Ce a mers la mine, ca sa nu ma mai simt asa vinovata dupa aceste episoade de mancat aiurea ( care oricum se intamplau rar ), a fost sa imi hotarasc dinainte CAND si CU CE voi trisa de la dieta.
In legatura cu Insanity, e imposibil sa te ingrasi cu acest tip de miscare si cu o alimentatie ok! E prea devreme dupa 5 zile sa spunem ca s-a pus masa musculara, dar grasime in niciun caz nu e ! Iar 500 de grame, sunt o nimica toata. Rezultatele din oglinda sunt importante.
__________________
Jurnal ALINUTZIK
alinutzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]