View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 23 iul 2010, 10:23:23
1905's Avatar
1905 1905 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2010
Locaţie: Gernika, Spania
Date: 166cm, 52kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!

Citat:
Anterior postat de craiasa Vezi mesajul
Am o intrebare vis a vis de dieta mea, pe care am postat-o acum cateva zile...eu daca nu mai consum dulciuri si paine(inculsiv biscuiti,cartofi,etc) o sa am ceva de suferit ? pentru ca eu le-am eliminat 99 % si spun 99 intrucat mai sunt situatii in care ma aflu la anumite mese in care nu prea ai de ales( onomastici,etc.)....si atunci te mai atingi de o tarta,sau de ceva antreuri .
Painea nu trebuie eliminata complet chiar daca esti la dieta. Mananca macar orez integral, sau spaghete integrale (sunt mai sanatoase). Sau cartof copt. Ceva..
Te vei simti lipsita de energie pt ca tu renunti la carbohidrati. Cu masura, totul este bun. Chiar daca esti la dieta. In nici un caz nu trebuie sa elimini 99%.
1905, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
1905, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1670 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1153 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat