View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 12:03:04
autumnleaf's Avatar
autumnleaf autumnleaf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 37
Dieta: weight watchers
Date: 163cm, 57kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Neata ! Uite si eu acum imi beau cafeaua ...cam tarziu dar am adormit foarte tarziu p la 4 am.
Oricum ultima data am mancat inainte de 20 aseara si cand mai am nopti "albe" imi asum riscul , adica daca vreau sa stau sa ma uit la ceva filme sau sa citesc pana la ora aia asta e...de mancat nu mai mananc dupa 20.
In weekend am mancat cu siguranta sub 18 puncte, nu prea am avut pofta de mancare. Oricum nu aveam o saptamana intreaga si am zis ca de azi incep asa cum trebuie, dupa cafea merg sa imi iau un cantar, sa vad exact cate kg am pt ca de vreo 3 saptamani nu mai pap dupa 20, nu mai pap prajit si nu mai beau bauturi carbogazoase si dupa cum ma vad cred ca am slabit un pic si asa. Si o sa imi iau si un cantar de bucatarie pt ca nu intotdeuna aproximez prea corect.
An-k, tu faci si ceva miscare, exercitii fizice? Eu fac aproape in fiecare seara abdomene si incerc macar o data la doua zile si un pic de cardio...si masaje cu crema anticelulitica si ulei de portocale in speranta ca o sa scap si de celulita si sa ascund un pic vergeturile. Inca nu stiu exact ce o sa mananc azi, dar "micul-dejun" intarziat e cam asa:
- o cafea cu zahar si putin lapte - 2p
- 1 banana - 1p
- aproximativ 100 grame biscuiti digestivi, au 480kcal/200grame si lipide 21,3 grame / 200 grame deci cam 5,2 p
O sa va scriu mai tarziu dupa ce vin de la cumparaturi ce mananc in continuare in functie de ce gasesc prin oras.
autumnleaf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1495 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat