View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 22:15:13
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Mereu cu gândurile bune și pozitive!! Mulțumesc că mă ajuți să îmi mențin moralul sus! De fapt, nu am mai ajuns la sport, am dormit tun vreo 2 ore am dormit sub 3 ore noaptea trecută, eram epuizată.



Da, trebuie să îmi fac și eu un plan pentru zilele stresante și dificile. Adevărul e că mereu când am reușit să slăbesc, asta se întâmpla vara, în vacanțe, când aveam toată ziua timp să mă preocup de mine, să merg la sală, sa citesc articole pe tema asta... Dar de acum, am realizat că nu mai vin vremuri așa senine . Trebuie să mă obișnuiesc să integrez dieta în programul meu, nu să aștept să îmi aliniez toată viața după dietă. Asta nu mai are șanse să se întâmple prea curând.
M-am mai gândit și eu să îmi iau migdale/ morcovi la facultate, dar problema e că atunci când dorm puțin mi-e o foame îngrozitoare și poftesc mulți, mulți carbohidrați . Dar măcar azi nu am mai avut episoade de mâncat compulsiv, e bine!
Pai, pentru ce ne am adunat aici?!?! Sa ne motivam reciproc...sa ne sprijinim una pe cealalta...asa ca voi avea mereu ceva pozitiv de spus...Poate parea nesemnificativ...dar undeva acolo...o vorba buna...o incurajare...se "lipeste" si poate face minuni...

Nu e tragedie ca n ai facut sport...ba chiar e perfect ca te ai odihnit...somnul are un rol ff important...un general..E mana cereasca pentru organism...N au intrat zilele in sac...ai timp pentru sport!

Si da...ai spus ff bine...dieta nu trebuie sa ne dicteze viata..trebuie sa faca parte din ea...dar nu sa o carmuiasca...Evident...asta nu o face mai putin prioritara...dar prin comparatie cu alte situatii din viata, dieta chiar poate fi adaptata la cotidian
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (12 apr 2017)