View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 27 ian 2018, 07:18:42
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

No-gata cu joaca! De azi incep sa slabesc. Fara dieta. Pentru ca eu am zis ca nu mai tin dieta niciodata si in 2018 ma tin de cuvant.
Ce am de gand?
Gata cu dulcele. De azi renunt la dulce. Complet ( normal sau dietetic). Gustul dulce e cel care imi da dependenta si ma face mereu sa cedez. Gata chiar si cu cafeaua indulcita. Singurele lucrui dulci - musli fara zahar si 1 fruct/zi.
In rest 3 mese si maxim o gustare zilnic - la ore oarecum fixe ( nu dezvolt acum o obsesie) - 10 - 14 - 18
Si ma reapuc de sport. Inca nu imi iau abonament la sala pana nu ma intorc de la ski dar voi incepe cu sport zilnic dimineata ( 30 min).

In rest ma voi ghida dupa mesele sugerate de Bilic - care mi se par moderate si echilibrate.

Sa vedem cum ma descurc!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
butterfly30 (27 ian 2018), LOREDANA99 (28 ian 2018), niculina04 (27 ian 2018), nikytour (27 ian 2018), Zoe (28 ian 2018)