View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 21 iul 2010, 22:06:27
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Inteleg perfect si imi pare tare rau. Eu am facut gimnastica si din cauza ambalajului (pana sa ma ingras - recent adica) cand am trait in Ro sau chiar cand ma duceam in vizite am avut parte de zeci de incidente de genul asta de la varste foarte fragede, care mai de care mai socante. Mi-e sila sa le povestesc, am ajuns sa fac psihiterapie aici in SUA ca sa ma "curat" de ele si a durat luni de zile pana sa-mi revin pe deplin. Desi...amintirile "nestemate" se estompeaza cam greut.

Stiu precis ca ajuta sa vorbesti despre asa ceva, mai ales intr-o comunitate de tipe unde fiecare scrie sub anonimat.
Foarte asemanator caz, eu pana la 15 ani am facut dans sportiv, cand am venit in Bucuresti m-am ingrasat.

Dar chiar si cu aproape 70 kg tot dadeam peste astfel de specimene.

Foarte potrivit cuvant "a curata". Eu chiar ma simteam "murdara" (in suflet) dupa ce ma atingeau/lingeau acesti indivizi.

Ingrozitoare momente...

Unul chiar a alergat, prin parcul Tineretului cu "mizeria" lui scoasa afara, dupa mine si 2 prietene, bine ca nu eram departe de iesirea din parc.

Pe altul, tot in parc, deja mai aproape de 20 ani nu stiu cum am reusit sa il imping (ca totusi era de ~35-40 ani), cred ca panica si frica mi-a dat puteri, si l-am lovit cu tocurile in fata, parca eram in transa.

Eu totusi ma gandesc de unde au atata tupeu, este ziua, nu noaptea, ii vad mai toti.... chiar sunt atat de dusi?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat