View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 16 mar 2011, 20:47:19
AndradaMara's Avatar
AndradaMara AndradaMara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Date: 165cm, 55kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: mentinere

hello slabutele...am o mica problemuta...am mai recitit site'ul, pt ca am inceput sa cresc putin in greutate si sa imi intarzie menstruatia(lucru nu foarte neobisnuit pt mine, dar e destul de mult timp)...am avut o sesiune grea cu muuulte examene (prietenii imi spuneau ca is alba ca varul) . de mancat, mancam si sanatos si cate un baton de cacao pe zi(40 g) hihi...am ajuns la 51 kg dupa sesiune. Dar apoi au inceput sa creasca kg...si eu nu am mancat nimic mai diferit(bineinteles mai putin dulce) , sport fac...destul de des (prietenul meu spunea ca probabil e masa musculara...dar asa dintr-o data?) si fructe mananc cam 3-5 portii pe zi (sper din tot sufletul ca nu de la ele, ca nu as putea renunta la fructe...si cand zic fructe nu ma refer la banane si struguri, ci doar mere, portocale si pomelo)...va pun si un exemplu de meniu...sper sa ma puteti ajuta...mi-as dori sa ajung iarasi la greutatea de 51 kg, pt ca ma simteam destul de bine...va rog sa ma ajutati
AndradaMara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1949 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1432 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat