View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:18:27
Floriana Simona's Avatar
Floriana Simona Floriana Simona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 29
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Juranal Simonna:)

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna, Simona!Sau Floriana?
Bine ai venit, oficial, desi vad ca ai cont de ceva vreme
Pai spune,draga mea, ca vrei sa se tina cineva de tine!Sa vezi,nu mai scapi de mine!Stiu sa si urechez, sa trag si de maneca, sa dau bobarnace dar sa si sustin
Presupun ca vrei o alimentatie sanatoasa,nu?Sa ai grija ce sic at mananci si sa fii sanatoasa in acelasi timp.Tae bo, bun pentru slabit, daca il reiei vei avea din nou rezultate.Si de asemenea, daca reusesti sa te mentii la un aport caloric de 1200 de calorii macar, vei reusi sa slabesti destul de frumos.
Stii si tu povestea, renunta la prajeli, faina, patiserii, sucuri din comert(recomand sucurile naturale, eu am inceput iar sa beau si imi dau o energie nemaipomenita), mananca cat mai multe legume si carnita slaba,gatite la cuptor sau la gratar sau chiar la aburi.
Si nu uita:cand ai nevoie de ajutor, sustinere, suturi in fund, just call my name, aici sunt,la datorie

Te pup,draga mea!Succes!
Multumesc frumosSuc nu mai beau de pe 8 iulie am aproape 9 luni chiar daca nu ma crede nimeni,plajeli nici atat cu paine o mai dau in bara,dar oricum mananc o paine de 300 g in 5 zile.Am ramas cu multe "sechele" de la acest site mereu am incercat sa nu depasesc chiar daca nu mi-a reusit.De ceva vreme imi tot propun sa-mi fac jurnal si iata...Multumesc frumos pt sprijin am mare nevoi.De maine gata imi propusesm sa fac astazi tae bo,dar sunt cu curatenia de paste si sunt putin cam terminata.Simona,apropo daR e bine si Floriana>:d<
Floriana Simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1626 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1109 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]