View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 22:12:36
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna tuturo!
In sfarsit am gasit si eu 5 minute libere sa imi fac jurnal.
Dupa cum poate stiti, anul trecut am intrat si eu in comunitatea celor care vor sa slabeasca sanatos si frumos.
La nici o luna dupa ce m-am inscris am ramas insarcinata si am povestit alaturi de alte viitoare mamici din comunitate mai toate trairile si sentimentele prin care am trecut.
Pe 06.04.2012 am nascut un baietel de 3,700 kg si 52 cm lungime. Nasterea a fost prin cezariana din motive medicale (conform biletulut de externare diagnosticul a fost de distocie).
Imediat dupa ce am nascut am inceput sa ma confrunt cu ceva probleme minore de genul: baiatul meu a fost suspectat de displazie de sold, dar are doar talus valgus, care este tratabila si i-au aparut pe fata multe bubite, care, de la 14 zile ale lui bebe si pana acum nu vor sa dispara sub nici o forma. Aplic un tratament, se amelioreaza 1 zi, apoi apar parca mai multe.
Am ajuns sa utilizez si leacuri babesti numai sa-mi vad iarasi copilul fara bubite si cu pielea finuta si catifelata.
Cat despre ce manac acum e destul de simplu: carne de pasre in supe sau pe gratar, peste, legume, lactate sub diferite forme si fructe, toate astea ca sa am un lapte cat mai bun pentru puiul meu.
Daca aveti intrebari sau doriti detalii va stau la dispozitie si voi incerca sa va raspund cat de repede pot.
salutare!
bine te-am gasit in casuta ta!
felicitari pt minunea de baietel! am vazut poze!
si eu am avut ceva probleme la primul copil , am scapat de bubite si piele uscata cu bai cu apa de tarate (fierbeam apa cu tarate ,o strecuram si apoi ii faceam baie in apa respectiva)si sapun cu extract de galbenele de la Klorane!
speram sa treaca repede!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]