View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 20:08:29
Alexik's Avatar
Alexik Alexik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit re: Jurnal monica6 - 15 kg in 6 luni, hope it will work

Citat:
Anterior postat de monica6 Vezi mesajul
De o saptmana tin dieta South Beach. Am mai tinut-o in trecut, cand aveam de slabit cateva kg sau dupa o perioada in care din cauza stresului (sesiuni..) mancasem in preponderenta dulciuri. Pentru o persoana ca mine, with a great sweet tooth, dieta South Beach mi se pare o alegere foarte potrivita, deoarece pune in frau pofta de carbohidrati. Urmeaza sa ma cantaresc diseara si sper sa imi updatez tickerul din nou.
Buna.
Cand am vazut ca esti in uk eram curioasa de jurnal si l-am citit pana la capat(iubesc anglia)

Dar , ce vreau sa spun e ca ai inceput cu stangul(in viziunea mea).
SB pune in frau pofta de carbo , dar dupa ce tii 2 saptamani , daca nu introduci alimentele corect se rupe firul.

De ce zic ca e o alegere rea?Pt ca ai mai tinut-o inca o data si din cate am citit tot te-ai ingrasat.
Axeaza-te pe mancare sanatoasa , cu principii sb daca vrei , dar nu urma ceva strict(mai ales daca-ti plac briosele).
NU vorbesc in necunostinta de cauza( am tinut sb , apoi am slabit am gresit la introducere iar am tinut-o , am avut o "ultima zi" de maine dieta , am dat in binge eating , iar am tinut) si de la diete low-carbo iti revii greu cand vrei sa slabesti normal.
Nu e numai opinia mea e si a catorva slabute ce au trecut fix prin aceeasi experienta.


E ok daca tot vrei neaparat sa incerci inca o data , dar daca si data viitoare te ingrasi sau gresesti la dieta , cu cel mai mare drag iti spun sa lasi deoparte regimurile mai low-carbo.
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done