View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 05 mar 2009, 10:26:28
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

acum imi dau seama ca eu la topicul asta trebuia sa postez...eu chiar 40 de kilograme mi-am propus sa slabesc

Cora nu ai cum sa descurajezi pe nimeni..persoanele cu greutate exagerata ca a noastra...trebuie sa se trezeasca si sa faca ceva...la greutati de genu nu mai e o problema doar de aspect ci este una de sanatate...si adevarul e ca trebuie luate masuri.

ca o mica observatie ..la persoane cu foarte multe kilograme este mai usor sa scada la inceput ...lupta adevarata se da cand mai sunt vreo 15 kg de dat jos..care vor fi o adevarata bataie de cap..important e sa avem niste targeturi realiste...nu am pus kilogramele astea in 3 luni ..le-am pus in 3-4 ani ..deci sa nu ne asteptam sa scapam de toate in 5 luni ..poate sa dureze pana la 2 ani..important este sa ne obisnuim cu o alimentatie sanatoasa, sa facem miscare si sa ne armam cu multa rabdare
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]