View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 15:35:07
Miclaus's Avatar
Miclaus Miclaus este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iun 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 30
Dieta: incerc sa mananc sanatos fara prajeli 0_0......
Date: 166cm, 48kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!

buna!....pentru a slabi trebuie sa ai vointa...e greu sa renuntam la dulciuri,prajeli...eu am slabit 10kg cu multi nervi ca nu puteam sa mai mananc dulciuri si de multe ori vroiam sa renunt ca nu vedeam rezultate. Am continuat sa mananc sanatos (mancarea sanatoasa nu te ingrasa) si sport si trebuie sa iti propui un numar de calori pe care nu trebuie sa-l depassesti....nu am fost la sala am facut exercitii acasa..odata ce ti-ai propus sa slabesti trebuie sa renunti la prajeli,dulciuri,sucuri (apa are 0 calori..pe cand sucul..) va fi greu pentru inceput pana te obisnuiesti...si te vei simti minunat cand vei vedea ca scapi de kilogramele in plus ...mananca iaurt cu continut scazut in grasime,supe,salate,peste....paine eu sincer nu prea mancam dar poti opta pentru cea integrala ..e mai buna decat cea alba...si nu manca paine multa :s
Miclaus, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1662 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1145 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Miclaus; 04 iul 2012 at 15:41:26.
Răspuns cu citat